Navigace: ypsilon3 > . Chcete vydat knihu?

. Chcete vydat knihu?

Rychlost.cz - poptávka připojení

 

Napsáním textu to teprve začíná...​

Napsali jste knihu a chtěli byste ji vydat, ale nikde Vám ji nechtějí vydat, popř. nemáte dost finančních prostředků, abyste si zaplatili celý náklad sami? Jedná se o Vaši první zkušenost a nevíte jak vše probíhá?

Dokážu vyřídit registrační číslo ISBN včetně všech zákonných povinností a vyrobit pro Vás několik desítek kusů Vaší vlastní knihy. Narozdíl od velkých nakladatelství pracuji s ruční (nikoli se strojovou) technikou, což sice omezuje velikost nákladu (počet vydaných kusů), ale naopak dává možnost kreativitě a jedinečnosti. Nejen že každý vyrobený kus projde mýma rukama, ale dokáži mu přidat i jedinečný a osobitý vzhled, nejen kresbou a různými detaily, ale i třeba malými 3D efekty, které ve velkovýrobě nejsou možné.

 

Díky tomu, že pracuji u sebe doma, neplatím tedy nájem za výrobní prostory ani nájem za stroje, využívám velkoobchodní ceny materálu, a hlavně neplatím žádné zaměstnance, mohu si dovolit Vám nabídnout při malém nákladu tisku velmi nízké ceny oproti velkým nakladatelstvím. Cenu stanovuji dle spotřebovaného materiálu. Má provize za práci se pak rovná ceně materiálu plus popř. ceně poštovného a balného. Tzn. cena materiálu plus poštovné a balné x 2 = cena, kterou mi zaplatíte.

Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že 5 kusů výtisku se ze zákona zasílá do 4 knihoven k "archivaci" a ze zákona je třeba splnit nabídkovou povinnost 1 výtisku pro 17 knihoven ze seznamu a také si vyhrazuji právo ponechat 1 výtisk do své sbírky, ale ostatní výtisky jsou jen Vaše a co s nimi provedete je jen na Vás. Zda je rozdáte zdarma přátelům a známým nebo prodáte, to už zjišťovat nebudu. Nebudu poždovat ani provizi z tržby, kterou byste získali. 

Příkladem: Pokud nejste nároční a nevymýšlíte si vše možné a nemožné, ale berete za vděk vším co je k dispozici :-) potom je možné se dostat na 120 stran formátu A4 jednostranného černobílého tisku na papíře 100g/m2 (papír vyšší gramáže) v kroužkové vazbě (nejlevnější varianta, ne vsak nejrychlejší) s předním průhlenou fólií a zadním bílým leštěným kartonem 230g/m2 na cenu materiálu 91 Kč při nákladu 100 kusů. Když jsem stejný požadavek dávala jiným nakladatelstvím, nikde jsem se nedostala pod cenu 250 Kč. V mé kalkulaci jsem ovšem počítala i s pořizovací cenou techniky, jelikož se jednalo o první vydávanou knihu - mou vlastní. A vzhledem k zamýšlené prodejní ceně již nebude nutné do výroby dalších knih pořizovací cenu techniky započítávat. Také není třeba počítat se spotřebou energií, jelikož se jedná u ruční, nikoli elektrické stroje ;-) 

Z informací výše je tedy patrné, že tuto činnost neprovádím čistě ze zištných důvodů, ale jako svůj koníček a zálibu. 

 

 

 

 

 

RQ nakladatelství na FB fc1095d93849e9fecb073d69b9f756a0.png
© kouc-designer-martina.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma